Slovensko na EXPO Dubaj 2020

Buďte súčasťou slovenského pavilónu
Ambíciou národnej expozície je predstaviť Slovensko, ako atraktívnu modernú krajinu dobrých nápadov, ktorá môže ťažiť nielen z tradícií, ale ponúka stále viac kreatívnych myšlienok, inovatívnych vynálezov, kvalitných ľudí a produktov, ktoré sa dokážu globálne presadiť v modernom svete. 

V prípade záujmu, prosím, vyplňte krátky online formulár.

O EXPO Dubaj 2020
Vláda Slovenskej republiky uznesením č. 214 z 9. mája 2018 odsúhlasila oficiálnu účasť Slovenskej republiky na Svetovej výstave EXPO Dubaj 2020, ktorá sa bude konať od 20. októbra 2020 do 10. apríla 2021.

Hlavnou témou Expo Dubaj 2020 je ‘Spájanie myšlienok, vytváranie budúcnosti‘ ako symbol inovácie a progresu. V nadväznosti na hlavnú myšlienku boli vytvorené tri podtémy ‘Príležitosť’, ‘Mobilita’ a ‘Udržateľnosť’.

Svoju účasť na výstave plánuje vyše 200 účastníkov – 180 krajín a taktiež nadnárodné spoločnosti, vzdelávacie inštitúcie a mimovládne organizácie a organizátori očakávajú až 25 miliónov návštevníkov.

Téma Slovenskej republiky
​Slovenská republika sa bude na Expo Dubaj 2020 prezentovať národným pavilónom na ploche 1550 m2 v rámci tematickej zóny ‘Mobilita’. Mobilita má byť mostom spájajúcim príležitosti a ľudí, tovary a myšlienky, uľahčujúc tak prístup k poznatkom, inováciám a trhom.

Cieľom slovenskej expozície je vytvorenie príťažlivého priestoru pre prestížnu prezentáciu Slovenska a pre nadväzovanie vzťahov s jednotlivými návštevníkmi, krajinami ako aj obchodnými partnermi.

Nemeškajte túto jedinečnú príležitosť a vyplňte formulár predbežného záujmu ešte dnes.

Oficiálna web stránka Svetovej výstavy Expo Dubaj 2020 
www.expo2020dubai.com