ipesoft

Miroslav Kunsch & IPESOFT

Inovácie ako cesta k úspechu! To nie je fráza, ale realita.

Spoločnosť IPESOFT vyvíja a nasadzuje komplexné informačné systémy na báze softvérových technológií reálneho času.

Od začiatku fungovania v roku 1993 sa vo svojom odvetví vypracovala medzi najvýznamnejších stredoeurópskych hráčov a s 885-percentným rastom obratu spoločnosti v roku 2006 bola na 136. priečke programu najrýchlejšie rastúcich technologických firiem Technology Fast 500 EMEA.

IPESOFT je dnes na Slovensku dodávateľom riešení pre najvýznamnejšie dispečerské centrá národohospodárskeho významu. Na ich technológiách beží dispečing tranzitného plynovodu, Slovenský energetický dispečing, komplexne riešia riadenie obchodu a výroby elektriny u najvýznamnejších energetických dodávateľov v SR. Svojimi softvérovými riešeniami taktiež pomáhajú riadiť energetiku významných priemyselných podnikov a zaujímavou oblasťou, ktorej sa venujú, je optimalizácia využitia energií v železničnej doprave.

Donedávna pôsobil IPESOFT najmä na slovenskom a českom trhu, ale vzhľadom na konkurencieschopnosť svojich technológií začal logicky hľadať príležitosti aj mimo územia Slovenska. Spoločnosť má dnes okolo sto ľudí, s vysokou prevahou inžinierskych vývojárskych kapacít, ročný obrat vyše 7 miliónov eur – z toho 50 % tvorí export.

V súčasnosti IPESOFT aktívne rozvíja svoje obchodné aktivity predovšetkým v krajinách strednej a východnej Európy, čoho dôkazom je aj jeho momentálne pôsobenie v Kazachstane, kde spolupracuje na veľkom investičnom projekte na zvýšenie energetickej účinnosti v kazašskej železničnej doprave.

Skvelé hodnotenia spoločnosti IPESOFT nehovoria iba o porovnateľnosti výkonnosti v číslach znamenajúcich nárast obratu v posledných piatich rokoch, ale zároveň odrážajú konkurencieschopnosť a kvalitu svojich softvérových produktov a riešení v rámci celého európskeho regiónu.