ultraplast

Peter Nedeliak & Ultraplast

Nárast exportu o 1000% ročne! Rozprávka alebo skutočnosť?

Východoslovenská spoločnosť ULTRA PLAST, výrobca strešných boxov pre automobily, má svoje sídlo v Lipanoch neďaleko Prešova. Spoločnosť využila príležitosť a ešte počas hospodárskej krízy sa dokázala, vďaka dobrému podnikateľskému nápadu, presadiť na Slovensku.

„Naša firma vznikla v roku 1994 ako spoločnosť špecializovaná na výrobu tovarov z plastov výhradne vákuovým tvarovaním. Zároveň však poskytujeme komplexné služby, a to od návrhu, cez výrobu foriem až po samotnú výrobu a montáž.

V roku 2009 sme s 15 zamestnancami dokázali dosiahnuť obrat v hodnote 250-tisíc eur ročne. Dnes zamestnávame 60 ľudí a čakáme ročný obrat v hodnote 4 milióny eur. Využívanie online reklamy cez Google prinieslo firme už v prvom roku nárast tržieb na Slovensku o 300% a tempo rastu predaja sa drží na úrovni 30% za rok.

Úspešný produkt a online reklama pomohli a dnes exportujeme do siedmich krajín EÚ vrátane vyspelých ekonomík západnej Európy – Nemecka, Rakúska, Českej republiky, Francúzska, Španielska, Talianska a Veľkej Británie. Dve tretiny produkcie dnes tvoria strešné boxy a export firmy stúpol na 80% produkcie. Spustili sme predajné e-shopy v krajinách EÚ a len do samotného Nemecka momentálne predávame viac ako 3-násobok toho, čo predávame a vyrábame pre Slovensko a Českú republiku spolu. Záujem o predaj cez internet neustále rastie, pretože ako priamy výrobca produktu vieme svoj produkt ponúknuť priamo nášmu odberateľovi – bez sprostredkovania, ceny sa nenavyšujú a aj vďaka tomu sú naše produkty atraktívnejšie.

Firma už dnes pracuje na ďalšom projekte, druhý rok sa venujeme solárnym systémom, kde ročný nárast obratu je 1000% , ale o tom až nabudúce.“